استانداری ایلام

استاندار ایلام

پروژه شش‌خطه پل زائر تا مرز مهران تکمیل شود

پروژه شش‌خطه پل زائر تا مرز مهران تکمیل شود

 استاندار ایلام خواستار تخصیص زمینی به مساحت ۲۰۰ مترمربع برای قرارگاه رسانه‌ای اربعین در پایانه مرزی مهران شد

دکتر بهرام‌نیا در نشست وبیناری ستاد مرکزی اربعین:
✔️ پروژه شش‌خطه پل زائر تا مرز مهران تکمیل شود
✔️بهسازی و ایمن‌سازی محور قلاجه - ایلام و  چهارخطه شباب - حمیل در کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای بسیار اثر‌گذار است 
✔️ درخواست تامین اعتبار پروژه چهارخطه مهران - دهلران - اندیمشک به‌عنوان یکی از مسیرهای پرتصادف را داریم 
✔️تکمیل باند فرودگاه اضطراری و تجهیز سیستم‌های سرمایشی در در پایانه مرزی مهران ضرورت دارد
✔️خواستار تامین اعتبار برای تملک میدان اربعین در پایانه مرزی و مسیرهای منتهی به آن هستیم 
✔️ اجرای خط ریل باس از پل زائر تا میدان اربعین، در تسهیل تردد زوار نقش مهمی دارد 

📲|به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، دکتر حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام روز دوشنبه ۲۰ فروردین‌ماه در نشست وبیناری ستاد مرکزی اربعین، گقت: در حوزه تکمیل راه‌های استان ضمن قدردانی از همراهی‌های وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، دو تونل مهم مسیر ایلام - مهران برای  چهارخطه ایلام - مهران تکمیل شد و زیر‌بار ترافیک رفت اما اکنون پیمانکاران این تونل مطالباتی دارند که امیدواریم به زودی تامین اعتبار و پرداخت شود. 

وی با تاکید بر تکمیل پروژه شش‌خطه پل زائر تا پایانه مرزی مهران، افزود: این پروژه مهم حوزه اربعین، در تسهیل تردد زوار نقشی مهمی دارد که نیازمند تامین اعتبار است.

نماینده عالی دولت در استان ایلام با اشاره به تردد ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از مرز مهران در اربعین، خواستار بهسازی و ایمن‌سازی محور قلاجه - ایلام و  پروژه چهارخطه شباب - حمیل برای کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای شد.

استاندار ایلام ادامه داد: تونل آزادی یکی از مناطقی است که همواره در ایام اربعین گره‌ترافیکی دارد که ایجاد تونل شماره (۲) در دستور کار قرار گرفته که از مجموع ۳ کیلومتر، عملیات ۹۰۰ متر آن انجام شده است.

وی در ادامه خواستار تملک میدان اربعین در پایانه مرزی و مسیرهای منتهی به آن شد، گفت: هر ساله برای استفاده از میدان اربعین واقع در پایانه مرزی مهران که زمین آن متعلق به مردم است با مشکلاتی مواجه هستیم که نیاز است اعتبارات لازم برای خرید زمین میدان اربعین مرز مهران اختصاص یابد و این زمین تملک شود.

دکتر بهرام‌نیا بر تکمیل محورهای مواصلاتی استان برای تسهیل در تردد زوار تاکید کرد و بیان داشت: هر ساله در اربعین شاهد تصادفات منجر به فوت در مسیر مهران - دهلران هستیم که  تکمیل پروژه چهار خطه  مهران - دهلران - اندیمشک برای کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای بسیار ضرورت دارد که خواستاریم اعتبارات لازم برای این پروژه مهم اختصاص یابد.

استاندار ایلام در ادامه خواستار تامین اعتبار برای احداث چهار خطه کنارگذر شرقی ایلام، سه‌راهی ملکشاهی و اجرای خط ریل‌باس از پل زائر تا میدان اربعین شد.

وی خواستار تکمیل مسیر پایانه برکت تا پایانه مهران و آسفالت این مسیر و تکمیل سایبان‌های قبلی و احداث سایبان‌های جدید در پایانه برکت و پایانه مرزی مهران شد.

نماینده عالی دولت در استان ایلام ادامه داد: تکمیل باند فرودگاه اضطراری و تجهیز سیستم‌های سرمایشی در پایانه مرزی مهران ضرورت دارد که باید در دستور کار قرار گیرد.

استاندار ایلام خواستار تامین اعتبارات لازم  برای احداث و توسعه تصفیه‌خانه پایانه مرزی مهران و روشنایی کمربندی شرقی و غربی مهران شد و گفت: روشنایی کمربندی شرقی و غربی مهران، کاهش تصادفات را به دنبال دارد.

دکتر بهرام‌نیا بیان داشت: درخواست اخذ مجوز برای احداث قرارگاه مرزبانی در پایانه مرزی مهران داریم.

وی اضافه کرد: با عنایت به برگزاری کنگره بزرگ اربعین در گرم‌ترین فصل سال، تکمیل سایت اضطراری چغاسبز برای اسکان زوار بسیار مهم است.

نماینده عالی دولت در استان ایلام با اشاره به ساخت ۸۶۰ چشمه سرویس بهداشتی در استان، گفت: برای اربعین سال ۱۴۰۳، نیاز است اداره اوقاف و امور خیریه، مساجد و اماکن مذهبی استان را برای حضور زوار تعمیر و تجهیز کنند.

وی ضمن درخواست برای پرداخت مطالبات درمانگاه پایانه مرزی مهران، خواستار احداث قرارگاه اربعین فراجا در مرز مهران شد.

دکتر بهرام‌نیا خاطرنشان کرد: بیش از  ۸۰۰ اتوبوس در اربعین زوار را جابجا می‌کنند که به مکانی به مساحت ۳۰ هکتار نیاز داریم که در اسرع وقت مجوزات واگذاری اراضی مناطق آزاد و ویژه مهران برای پشتیبانی حوزه اربعین اخذ شود. 

استاندار ایلام خواستار تخصیص زمینی به مساحت ۵۰۰ مترمربع برای قرارگاه سلمان و زمینی به مساحت ۲۰۰ مترمربع  برای قرارگاه رسانه‌ای اربعین در پایانه مرزی مهران شد. 

دکتر بهرام‌نیا یادآور شد: خوشبختانه سال گذشته با وجود گرمای بیش از ۵۳ درجه، هیچ‌گونه فوت ناشی از گرما‌زدگی نداشتیم.

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است