استانداری ایلام

آرشیو اخبار

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت:

عملیات کاداستر منطقه رویشی زاگرس امسال به اتمام می رسد

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: عملیات طرح کاداستر در تمام عرصه های طبیعی حوزه رویشی زاگرس معادل ۶ و نیم میلیون هکتار در سال 98 به اتمام می رسد. به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام ؛ خلیل آقایی در نشست هم اندیشی برنامه اقدام مشترک توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه زاگرس در استان ایلام گفت؛ انجام طرح کاداستر و نیز ایجاد کمربند حفاظتی به وسعت ۵۱۰ کیلومتر متناسب با هر منطقه رویشی باعث می شود که اراضی ملی از مردمی تفکیک یابد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری:

طرح مشترک فرصت سازی شغلی دختران فارغ التحصیل دانشگاهی در ایلام اجرا شد

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری: از اجرای طرح مشترک فرصت سازی شغلی با همکاری جهاددانشگاهی و دستگاههای حمایتی به منظور توانمند سازی و مهارت افزایی دختران فارغ التحصیل دانشگاهی تحت پوشش نهادهای حمایتی خبر داد‌

استاندار ایلام

استان ایلام الگوی موفق کشور در جنگل کاری و حفظ منابع طبیعی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، صبح امروز سه شنبه ۲۸ خرداد ماه با حضور حجتی وزیر جهاد کشاورزی، آقایی رئیس سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری کشور، معاونین استانداران، مدیران کل جهاد کشاورزی و مدیران کل منابع طبیعی ۱۱ استان زاگرس نشین همایش اقدام مشترک توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری مناطق زاگرس نشین کشور در استان ایلام برگزار شد.

دبیر ملی ستاد جنگل های زاگرس گفت:

خشکیدگی 450هزارهکتاری جنگل های زاگرس

به گزارش روابط عمومی استانداری ایلام ؛ غیبی در نشست استانداران زاگرس نشین که با حضور وزیر جهاد کشاورزی در حال برگزاری است اظهار داشت: زاگرس بزرگترین ناحیه رویشی و جنگلی کشور با وسعت بیش از ۶ میلیون هکتار است و بیش از ۸۰ درصد جمعیت عشایری کشور در این منطقه بسر می برند.

استاندار ایلام

همایش مشترک توسعه منابع طبیعی و آبخیزدرای مناطق زاگرس نشین کشور با حضور وزیر جهاد کشاورزی

◽️احیاء بیش از 80 هزار هکتار اراضی کشاورزی با ایجاد شبکه های انتقال و توزیع آب از جمله ایجاد خطوط اصلی انتقال آب که توسط وزارت نیرو انجام شد و شبکه های آبرسانی که با همت وزارت جهاد انجام شد که این اقدامات در اراضی کشاورزی بسیار قوی تر انجام شد.

استاندار ایلام

استاندارایلام در نشست هم اندیشی برنامه اقدام مشترک توسعه منابع طبیعی و آبخیزداری مناطق زاگرس نشین کشور؛

در بحث کنترل سیل هم بعد از سیل سال 94 اقدامات بسیار موثری انجام شد خصوصا در دو سال اخیر فعالبت های بسیار خوبی در بحث پیشگیری از سیل انجام شد که نتیجه ی آن را در سیل فروردین امسال در استان شاهد بودیم.

استاندار ایلام

سالروز آزاد سازی مهران در تقویم ملی ثبت شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی در نشست بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس گفت؛ به منظور ثبت سالگرد آزادسازی مهران در تقویم ملی باید به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در نماز جمعه تهران استناد شود

استاندار ایلام

برای اجرایی شدن گام دوم انقلاب باید اقدام عملی صورت گیرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام؛ قاسم سلیمانی دشتکی عصر روز دوشنبه ۲۷ خرداد ماه در جلسه شورای آموزش و پرورش گفت: گام دوم انقلاب که از طرف مقام معظم رهبری صادر شد پایه و اساس حرکت و در تداوم انقلاب اسلامی است و بایست در این راستا حرکت عملی صورت گیرد.

استاندار ایلام

ایلام پیشقراول بیابانزدایی و جنگل کاری در کشور است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه در دیدار آقایی معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، استان ایلام را پیشقراول بیابانزدایی و جنگل کاری در کشور دانست و گفت؛ کارهای بسیارخوبی در حوزه ی بیابان زدایی و جنگل کاری در استان صورت پذیرفته است که در کشور کم نظیر است.