استانداری ایلام

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام در نشست شورای آموزش و پرورش استان:

«آموزش» و «پرورش» دو رکن اصلی توسعه در هر کشور است/ جامعه فرهنگیان در انجام رسالت خود نقش‌آفرین بودند

«آموزش» و «پرورش» دو رکن اصلی توسعه در هر کشور است/ جامعه فرهنگیان در انجام رسالت خود نقش‌آفرین بودند

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام در نشست شورای آموزش و پرورش استان:
❑‌ «آموزش» و «پرورش» دو رکن اصلی توسعه در هر کشور است/ جامعه فرهنگیان در انجام رسالت خود نقش‌آفرین بودند 

📲|به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، محمدسبحان حسنی، معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام امروز شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سالن جلسات شهید رجایی استانداری ایلام، با اشاره به رسالت سنگین جامعه فرهنگیان، گفت: آموزش و پرورش دو رکن اصلی و اساسی توسعه در هر کشوری است که هم در بعد تعلیمی و هم در بعد تقویتی نقش اساسی ایفا می‌کند.

وی اظهار کرد: همه باید برای تقویت زیرساخت‌ها در آموزش و پرورش کمک کنیم که در این صورت اثر آن در سطح جامعه نمایان خواهد شد.

حسنی با بیان اینکه اهمیت آموزش و پرورش بر هیچ کس پوشیده نیست، افزود: بی توجهی به این دو رکن اساسی، آسیب‌هایی را در پی خواهد داشت و تا زمانی که آموزش و پرورش به جایگاه اصلی خود نرسد، مشکلات این حوزه ادامه خواهد داشت، لذا توجه به آموزش و پرورش جزو نیازهای اساسی است و فرهنگیان و همه افراد تاثیرگذار که می توانند در این حوزه کمک کار باشند، باید در جهت کمک به ارتقای جایگاه آموزش و پرورش ورود پیدا کنند.

وی با تاکید بر این نکته که تکریم معلمان و جامعه فرهنگی باید در جامعه ترویج یابد، تصریح کرد: جامعه فرهنگی باید مورد تکریم قرار گیرند، معلمان علیرغم مشکلات خود، اما رسالت خود را به درستی انجام داده‌اند.

حسنی در ادامه با اشاره به در پیش رو بودن برگزاری آزمون امتحانات نهایی دانش آموزان نیز گفت: برنامه‌ریزی دقیق در این حوزه از ضروریات است و همه دستگاه‌های اجرایی مکلف به همکاری با آموزش و پرورش در اجرای هر چه بهتر این امتحانات هستند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام تاکید کرد: در جهت برگزاری امتحانات نهایی در استان باید همچون کنکور سراسری تمهیدات لازم اندیشیده شود تا زمینه لازم در راستای تسهیل در فرآیند برگزاری امتحانات نهایی برای دانش آموزان در همه ابعاد فراهم شود.

وی در ادامه با اشاره به گسترش شبکه فیبر نوری در سطح استان گفت: با اجرا و تکمیل این پروژه، نیازهای اساسی آموزش و پرورش در حوزه‌ اداری تأمین می‌شود.

معاون استاندار ایلام در پایان نیز با اشاره به اجرای پروژه‌های در دست اقدام در آموزش و پرورش نیز افزود: در زمینه ورزش و توسعه فضاهای ورزشی به خصوص احداث چمن مصنوعی در مدارس استان، خوشبختانه در دولت سیزدهم اقدامات اساسی و بی نظیری انجام شده و علاوه بر این در دورترین نقاط روستایی استان نیز شبیه چنین پروژه‌هایی احداث شد.

🗓️  شنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲
@ostandari_ilam

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است