استانداری ایلام

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام در کارگروه‌ آرد و نان استان:

بازدید مستمر از نانوایی‌ها و سیلوهای گندم ادامه دارد/ سیلوداران حق ذخیره‌سازی گندم نامرغوب را ندارند

بازدید مستمر از نانوایی‌ها و سیلوهای گندم ادامه دارد/ سیلوداران حق ذخیره‌سازی گندم نامرغوب را ندارند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام در کارگروه‌ آرد و نان استان:
❑‌ بازدید مستمر از نانوایی‌ها و سیلوهای گندم ادامه دارد/ سیلوداران حق ذخیره‌سازی گندم نامرغوب را ندارند

📲| به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، دکتر «شهریار عباسی»، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام امروز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه در جلسه کارگروه آرد و نان استان در سالن جلسات شهید حیدری استانداری ایلام گفت: یکی از مهمترین راهبردهای اصلی که به جدیت در دستور کار قرار دارد، نظارت بر چرخه تولید آرد و نان از ابتدا تا انتها است.

وی اظهار کرد: در همین زمینه و با شروع به کار دولت سیزدهم، بازدیدهای میدانی از نانوایی‌های سطح شهر توسط استاندار محترم ایلام صورت گرفت و تصمیمات لازم در خصوص ارتقاء کیفیت پخت نان اتخاذ شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام افزود: با توجه به پیش‌بینی عوامل مختلف بر کیفیت نان از جمله کیفیت گندم و با ابتکار کمیته آرد و نان استان، روند بازدید و نظارت از سیلوهای گندم و کارخانجات آرد و نانوایی‌ها انجام شد و هر مرکز نگهداری گندم که به ذخیره‌سازی استاندارد و مرغوب اقدام نکند، سال آتی از ذخیره سازی گندم محروم می‌شود.

عباسی تصریح کرد: نگهداری مناسب گندم تا تحویل آن به کارخانجات تولید آرد از دیگر موضوعات مهمی است که کارخانجات آرد باید آرد را با استاندارهای لازم در اختیار نانوایی‌ها قرار دهد.

وی، «سلامت نان» و «سلامت مردم» را از دیگر راهبردهای اساسی عنوان کرد و در این  رابطه گفت: با توجه به اینکه افزودنی‌های غیرمجاز در نان‌ها سلامت جامعه را تهدید می‌کند، لذا کمیته آرد و نان استان، معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان و سازمان تعزیرات حکومتی استان باید به جدیت این موضوع را دنبال کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام در ادامه با تأکید بر جلوگیری از تعطیلی خودسرانه نانوایی‌ها به خصوص در روزهای تعطیل افزود: سازمان تعزیرات حکومتی استان با هر گونه تعطیلی خودسرانه برخورد قانونی خواهد داشت.

وی در ادامه با بیان اینکه دستگاه‌های ذی‌ربط همکاری لازم در ارائه مجوز به متقاضیان برای ایجاد نانوایی‌های جدید را خواهند داشت، بیان کرد: هر چه رقابت در این عرصه بیشتر باشد، سلامت و کیفیت نان نیز بهبود می‌یابد. 


معاون استاندار ایلام همچنین در ادامه با اشاره به قیمت صمون اضافه کرد: صمون در همه مراکز عرضه باید تک‌نرخی و تک‌سایز شود.

دکتر عباسی با بیان اینکه نظارت هوشمند بر نانوایی‌ها موثر واقع شده و از انحرافات آرد از چرخه تولید جلوگیری کرده است، گفت: در کنار نظارت بر کیفیت، نظارت بر سلامت این محصولِ با اهمیت نیز به طور جدی انجام شده و در صورت مشاهده تخلف از سوی واحدهای صنفی، برخورد قانونی از سوی مراجع صلاحیت‌دار علیه متخلفان اعمال می‌شود.

براساس این گزارش، در این جلسه مصوب شد، در راستای سلامت نان و سلامت مردم، هر مرکز نگهداری گندم، این محصول را بصورت نامرغوب ذخیره سازی کند ضمن برخورد قانونی، اجازه ذخیره سازی آن نیز به صاحبان سیلوها داده نخواهد شد.

همچنین اداره کل دامپزشکی استان موظف شد در خصوص نظارت بر سلامت سبوس کارخانه‌ها اقدام و در صورت تأیید سلامت سبوس، مجوز حمل سبوس به کارخانه‌ها را صادر کند‌.

🗓️  یکشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲
@ostandari_ilam

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است