voting
  • بازديد كنندگان آن لاين : 3
  • بازديد كنندگان اين صفحه : 826818
  • بازديدكنندگان امروز : 139
  • كل بازديدكنندگان : 5454868

اخبار > توسعه صنعت توریسم نقش کلیدی در توسعه اقتصادی ، اجتماعی ،‌فرهنگی هر کشور و منطقه ای دارد  چاپ        ارسال به دوست

فرماندار آبدانان:

توسعه صنعت توریسم نقش کلیدی در توسعه اقتصادی ، اجتماعی ،‌فرهنگی هر کشور و منطقه ای دارد

فرماندار آبدانان در دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری استان ایلام گفت : توسعه صنعت توریسم نقش کلیدی در توسعه اقتصادی ، اجتماعی ،‌فرهنگی هر کشور و منطقه ای دارد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری آبدانان _ مجید عسکری فرماندار آبدانان در دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری استان ایلام گفت : امروزه همه صاحبنظران و کارشناسان معتقدند صنعت توریسم جزء سه صنعت اول جهان به شمار می رود و از اینرو نقش کلیدی در توسعه اقتصادی ، اجتماعی ،‌فرهنگی و ... هر کشور و منطقه ای دارد.
وی با اشاره به وجود بناهای مذهبی و تاریخی و جاذبه های طبیعی فراوان در شهرستان آبدانان خواستار توجه جدی مسئولین امر در خصوص ایجاد زیرساختهای لازم جهت جذب گردشگران در این شهرستان شد .
عسکری افزود : با ایجاد زیر ساختهای لازم وجذب سرمایه گذار دریاچه دوقلوی شهرستان آبدانان این پتانسیل را دارد که بعنوان یک قطب گردشگری تبدیل شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان آبدانان در ادامه اظهار داشتند : که بقعه متبرکه امامزاده پیرمحمد (ع) روستای جابر انصار یکی از کانونهای مذهبی شهرستان بوده که قابلیت جذب گردشگر مذهبی را دارد وبا توجه به فضای این امامزاده می توان این بنا را به یک فرصت مهم در بحث گردشگری تبدیل نمود .
عبدالمالک شنبه زاده مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری استان ایلام گفت : وظیفه ما حفاظت از میراث گذشتگان است چرا که هویت و شناسنامه فرهنگی هر فردی است که در محدوده مرزی ایران زندگی می‌کند.
وی فزود : وظیفه ماست که رسم و رسومات محلی هرشهرستان را معرفی نمایم و به فرزندانمان نیز انتقال دهیم .
شنبه زاده به پتانسيلهاي گردشگري آبدانان اشاره كردند و افزودند : گردشگري ميتواند براي شهرستان كسب درآمد كند و در توسعه و رشد شهرستان نقش مهمي ايفاء‌كند و همه مسئولين بايد در بحث گردشگري مشاركت كنند و از ظرفيتها و پتانسيلهاي موجود در جهت رونق صنعت گردشگري استفاده كنند .


١١:٠٨ - 1393/03/19    /    شماره : ١٤٧٠٩    /    تعداد نمایش : ٤٩٢٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج