استانداری ایلام

معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام تأکید کرد؛

ایمن‌سازی محور ایلام - سرابله در منطقه بانکول با قید فوریت انجام شود

ایمن‌سازی محور ایلام - سرابله در منطقه بانکول با قید فوریت انجام شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، در این بازدید که اعضای کمیسیون ایمنی راههای استان نیز حضور داشتند، پیشرفت فیزیکی پروژه‌های راهسازی و شرایط فنی و ایمنی راه مذکور مورد بررسی قرار گرفت و پس از گزارش فنی تصادفات اخیر، هژبری تاکید کرد: مدیران متولی حوزه راهسازی و راهداری باید ایمنی راهها و سلامت مسافران و شهروندان را تامین کنند و اداره راهداری به طور مستمر وضعیت این جاده‌ها را پایش و اقدام مقتضی را انجام دهد.

وی تاکید کرد: در این راستا مصوب شد که طی یک برنامه کوتاه مدت حداکثر ۲ روزه، عملیات جداسازی، آرامسازی و آشکارسازی توسط راهداری در این محور صورت بگیرد و پیمانکاران مجری راه‌های این محور نسبت به رعایت شانه خاکی جاده و نصب علائم ایمنی در مسیر اقدام کنند.

معاون استاندار ایلام ادامه داد: در برنامه میان‌مدت نیز مصوب شد که شرکت ساخت، عملیات اجرایی ۲ قطعه راه ۱۵ و ۱۱ کیلومتری در این محور را تا قبل از برگزاری کنگره اربعین حسینی تمام کرده و ضمن تعریض و چهارخطه، لایه آسفالت نهایی را انجام دهد.

هژبری گفت: مدیران حوزه راهداری بایستی نسبت به پیگیری تأمین اعتبار پروژه‌ها از ردیف‌های ملی برای این محور اقدام کنند چرا که محور ایلام- سرابله یکی از محورهای اصلی و پرتردد در طول سال و ایام اربعین است.

وی با بیان اینکه تصادفات دارای عوامل انسانی، جاده‌ای و وسیله نقلیه است، افزود: بر اساس تحلیل تصادفات اخیر، عامل انسانی بیشترین سهم را در میان عوامل اصلی تصادفات جاده‌ای دارد که لازم است به موازات بهبود راه‌ها و ایمنی مسیر، فرهنگ‌سازی لازم نیز صورت بگیرد تا با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی به ویژه رعایت سرعت مطمئنه، سلامت و ایمنی مسافران تأمین شود.

معاون  استاندار ایلام بیان کرد: ۱۶ نقطه حادثه خیز در استان شناسایی و ابلاغ شده است که تاکنون هفت نقطه آن با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان اصلاح شده و هفت نقطه دیگر با اعتباری معادل ۳۴۰ میلیارد تومان در مرحله مناقصه و پیمان‌سپاری است.
 

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است