استانداری ایلام

‍ سرپرست معاونت امور زیربنایی سازمان پدافند غیرعامل کشور:

تقویت زیرساخت های پدافندی در حوزه سایبری یک ضرورت است

تقویت زیرساخت های پدافندی در حوزه سایبری یک ضرورت است

‍ سرپرست معاونت امور زیربنایی سازمان پدافند غیرعامل کشور:
‌‌❑‌ تقویت زیرساخت های پدافندی در حوزه سایبری یک ضرورت است

📲به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، «مصطفی طزری»، سرپرست معاونت امور زیربنایی سازمان پدافند غیرعامل کشور روز چهارشنبه در جلسه قرارگاه پدافند سایبری استان با مدیران کل دستگاه های اجرایی گفت: حساسیت فضای سایبر و مجازی بسیار بالاست و بایستی با رویکردهای مصداقی و مسئله‌محور تلاش کنیم شاخص‌های قدرت نرم کشور را ارتقاء بدهیم.

وی اظهار کرد: هر اندازه در مباحث پدافند غیرعامل سایبری، اقدامات اثرگذارتری انجام گیرد، راه‌های نفوذ دشمن در این حوزه نیز بسته خواهد شد.

طزری با اشاره به تهدیدات روز در حوزه سایبری افزود: تهدیدات این حوزه باید جدی گرفته شود و از نیروی انسانی کارآمد و متخصص در این زمینه استفاده شود، چرا که این تهدیدات روز به روز رشد داشته است.

سرپرست معاونت امور زیربنایی سازمان پدافند غیرعامل کشور به موضوع رصد تهدیدات سایبری اشاره و بر افزایش سطح آگاهی مدیران در حوزه قرارگاه پدافند سایبری تاکید کرد.

وی عنوان کرد: یکی از مهمترین موضوعات در پدافند غیرعامل، دفاع سایبری است و با توجه به اهمیت فناوری اطلاعات در عصر حاضر تامین امنیت فضای تبادل اطلاعات ضروری است.

«محمد رحیمی»، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ایلام نیز در ابتدای این نشست با ارایه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در قرارگاه پدافند سایبری استان گفت: با توجه به اهمیت فضای سایبر در جامعه امروز و تاکید استاندار ایلام و رییس شورای پدافند غیرعامل استان، جلسات کارگروه سایبری قرارگاه پدافند غیرعامل به صورت مستمر برگزار شده است.

وی برگزاری دوره‌های آموزشی، لزوم فرهنگ‌سازی و دانش افزایی مدیران، اجرای طرح ایمن سازی شبکه را از دیگر موضوعات مهم در جلسات کارگروه برشمرد که مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است.

🔹 گفتنی در پایان این نشست از برخی دستگاه های اجرایی استان در راستای برگزاری دوره آموزشی در حوزه سایبری تقدیر بعمل آمد.

 

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است