استانداری ایلام

استاندار ایلام

تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تعدیل نیروها بکار خواهیم بست/دولت کمک کار بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در استان است

تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تعدیل نیروها بکار خواهیم بست/دولت کمک کار بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در استان است

استاندار ایلام:
⭕️ تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تعدیل نیروها بکار خواهیم بست/دولت کمک کار بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در استان است

💢 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز شنبه ۴ بهمن ماه در نشست بررسی مسائل و مشکلات تعدیل نیروهای شرکت آریان تجارت که با حضور مدیران عامل پتروشیمی و پالایشگاه گاز و نماینده کارگران برگزار شد با عنوان این مطلب که تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تعدیل نیروها بکار خواهیم بست، گفت: در تلاش هستیم که با ایجاد سرمایه گذاری در استان و تعریف طرح ها و پروژه ها در جهت توسعه و اشتغال استان کاری انجام دهیم در این بین با افتتاح و اتمام طرح ها شاهد برخی تعدیل ها هستیم که در این زمینه تمام توان خود را برای حفظ و یا جابجایی این نیروها بکار خواهیم گرفت.

وی در ادامه گفت: معمولاً با به اتمام رسیدن برخی طرح ها و پروژه های مهم استان تعدادی از نیروها در آستانه تعدیل قرار می گیرند که در این زمینه از تمامی ظرفیت‌ها برای فعال سازی و تحرک بخشی به کمیسیون‌ها و کارگروه‌های مختلف چون کمیسیون کارگری استفاده کرده و در این زمینه تلاش های ارزشمندی در راستای جابجایی، جذب و در نهایت کاهش تعدیل نیروها انجام شده است.

استاندار ایلام در ادامه با تاکید بر حضور بخش خصوصی در ایجاد سرمایه گذاری در استان گفت: برنامه راهبردی و مهم استان فراهم ساختن زمینه حضور سرمایه‌گذاران در استان است و در این راستا همه دستگاه ها موظف به همکاری هستند.

وی در ادامه گفت: در اینجا با سازوکاری که برای سرمایه گذاری تعریف کرده ایم دولت رقیب بخش خصوصی نیست بلکه در جهت تقویت این حوزه وارد عمل می شود.

سلیمانی دشتکی در ادامه در خصوص تعدیل برخی از نیروهای شرکت آریان تجارت گفت: همه بایست به فکر راهکاری باشیم تا این افراد بیکار و سرگردان نشوند.

وی در ادامه از تامین اجتماعی استان برای ایجاد تمهیدات لازم در خصوص بیمه بیکاری نیروهای تعدیل شده خواستار همکاری لازم شد و گفت: راه دیگر اینکه با همکاری نمایندگان تلاش خواهیم کرد تا با حوزه بین الملل و کسب و کار وزارت نفت برای ایجاد خوراک مورد نیاز شرکت آریان تجارت مذاکره کنیم تا کارخانه به کار خود ادامه دهد و فرصت بکارگیری نیروها در جایی دیگر حاصل شود.

وی افزود: راه سوم اینکه تلاش می شود با مدیرعامل شرکت مربوطه، نماینده پتروشیمی و نماینده کارگران در ارتباط با موضوع مورد بحث موارد پیش رو بحث و بررسی شود و راهکاری برای رفع مشکل ایجاد گردد.

گفتنی است که استاندار ایلام در نشست دیگر  که با حضور مدیرعامل پالایشگاه و پتروشیمی ایلام و همچنین دستگاه های ذیربط برگزار شد، به بررسی وضعیت انتقال آب سد شهدای ایلام (گلال) به پتروشیمی و پالایشگاه گاز ایلام پرداخت.

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است