استانداری ایلام

امام جمعه ایلام:

استاندار مجدانه برای توسعه استان تلاش می کند

استاندار مجدانه برای توسعه استان تلاش می کند

امام جمعه ایلام:
استاندار مجدانه برای توسعه استان تلاش می کند

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام به فعالیت ها و پیگیری های استاندار ایلام در استان اشاره کرد و گفت: قاسم سلیمانی دشتکی از مدیران و مسوولانی است که دلسوزانه و مجدانه برای توسعه استان در سطح کلان تلاش می کند.

حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار روز سه شنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه استان ایلام اظهار داشت: در ماه های گذشته قرار بود ایشان به علت بازنشستگی استان را ترک و پست استانداری ایلام را به فرد دیگری واگذار کند که بنده برای عدم وقوع این مورد پیگیری های متعددی را انجام دادم.

وی توضیح داد: باتوجه به اینکه استاندار ایلام فردی با نفوذ در سطح ملی است و نیز به علت اینکه کمتر از یکسال از عمر دولت فعلی باقی مانده بود، آمدن یک استاندار دیگر به استان ایلام امری اشتباه بود و استان عملا یکسال در پیگیری طرح ها و اعتبارات به عقب می افتاد.

وی یادآور شد: بنابرین با رایزنی و پیگیری از وزارت کشور و دفتر مقام معظم رهبری خواستار ابقای استاندار فعلی ایلام تا پایان کار دولت تدبیر و امید شدم که با این درخواست از سوی رهبری موافقت شد.

امام جمعه ایلام گفت: مدیرانی که مورد انتقاد جامعه و رسانه ها هستند باید با شرکت در مناظره ها و کرسی های آزاداندیشی، پاسخگوی افکار عمومی باشند.

حجت الاسلام کریمی تبار افزود: رسانه های جمعی علاوه بر انتقاد از مدیران و مطالبه گری از آنها، نقاط قوت و عملکرد مثبت مدیران را نیز بیان کنند.

وی از رسانه ها خواست: در صورت انتقاد از یک مدیر، عملکرد حقوقی و وظایف کاری آن مدیر را نقد کنند و از نقد فردی و شخصیت حقیقی آن مدیر بپرهیزند چرا که این اقدام از لحاظ اخلاقی و رسالت خبری اشتباه و امری ناخوشایند است.

حجت الاسلام کریمی تبار یادآور شد: جامعه نیازمند تزریق امید و باورآفرینی است و معرفی عملکرد و اقدمات مثبت مدیران در ایجاد این امیدآفرینی تاثیر بسزایی دارد و مدیران هم باید تمامی همت و تلاش خود برای داشتن عملکردی مطلوب و قابل دفاع را بکار ببندند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار داشت: یکی از مشکلات عدیده استان ایلام، استاندارد نبودن مبلمان شهری و ساخت‌ و سازهای تعریف نشده است چرا که بعضا بلندمرتبه سازی ها با بافت کوچه و معابر عمومی همگون نیست در حالی که این مورد مهم باید مد نظر مسوولان شهرداری و ادارات مرتبط با احداث مسکن باشد.

وی یکی دیگر از دغدغه های حوزه مسکن را وجود خانه های قدیمی فاقد سند اعلام کرد و گفت: برخی خانه ها از دهه های دور اقدام به احداث ساختمان هایی کرده اند و اکنون در صورتی که اقدام به تخریب و نوسازی منزل مسکونی خود داشته باشند از سوی ادارات با مشکل سند مواجه می شوند و این ادارات به آنها اجازه ساخت و ساز این بافت های فرسوده را نمی دهند که در این راستا جلساتی را با کمیسیون ساماندهی مسکن و اعضای ماده ۱۰۰ شهرداری با حضور استاندار برگزار شده است و روند این جلسات تا دستیابی به حصول نتیجه موثر ادامه دارد.

حجت الاسلام والمسلیمن کریمی تبار افزود: استان ایلام نقشی مستقیم و درگیرانه در جنگ تحمیلی داشت و مردان  در خطوط مقدم نبرد و زنان در پشت جبهه ها مقاومت می کردند و از سقوط استان در برابر رژیم بعث جلوگیری کردند.

وی اظهار داشت: اما در هنر و ادبیات دفاع مقدس پتانسیل استان ایلام مغفول مانده است و کمترین فیلم سینمایی یا تلویزیونی یا اثری ادبی در این زمینه وجود ندارد و نسل های آینده به تدریج با سابقه ایلام در جنگ تحمیلی بیگانه خواهند شد.

وی اظهار داشت: رسانه های مطالبه گر باید به دنبال انتقادهای سازنده از مدیران برای تعالی بخشی به عملکرد آن مدیر و مجموعه باشند و مدیران نیز باید پذیرای انتقاد منطقی و مستند رسانه ها باشند و در برابر این انتقادهای منطقی جبهه نگیرند.

وی تاکید کرد: جامعه ای که انتقادپذیر نباشد به تدریج دچار رکود و واپسگرایی می شود اما جوامع و افراد انتقاد پذیر در سوی کمال و توسعه حرکت می کنند./ایرنا

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است