استانداری ایلام

سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل استان ایلام:

سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه پدافندغیرعامل باید اجرایی شود/همه دستگاه های دولتی و غیر دولتی موظف به نصب منشور پدافند غیر عامل در اداره و سازمان‌ها متبوع خویش هستند

سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه پدافندغیرعامل باید اجرایی شود/همه دستگاه های دولتی و غیر دولتی موظف به نصب منشور پدافند غیر عامل در اداره و سازمان‌ها متبوع خویش هستند

سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل استان ایلام:
⭕️ سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه پدافندغیرعامل باید اجرایی شود/همه دستگاه های دولتی و غیر دولتی موظف به نصب منشور پدافند غیر عامل در اداره و سازمان‌ها متبوع خویش هستند

🟠 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، آیت قیصربیگی سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل استان ظهر امروز سه‌شنبه ۱۶ دیماه در نشست مشترک قرارگاه پدافند زیستی و پیشگیری و مقابله با تهدیدات بیوتروریسم بر اهمیت موضوع پدافند غیرعامل تاکید کرد و گفت: مهمترین سیاست و ماموریت ما در پدافند غیرعامل اجرایی نمودن سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این حوزه بسیار مهم و حیاتی است. 

وی با تاکید بر این مهم که این سیاست ها درواقع منشور پدافندغیرعامل کشور محسوب می شوند، گفت: قطعا حرکت در این مسیر ما را به وادی سلامتی و ایمنی در تمامی حوزه ها رهنمون می سازد و امروز اجرایی شدن این سیاست ها مهم ترین مطالبه ما از تمای دستگاه های اجرایی و غیر اجرایی استان است. 

وی افزود: در این راستا همه دستگاه های دولتی و غیر دولتی موظف به نصب سیاست های ابلاغی ۱۳ گانه مقام معظم رهبری در حوزه پدافند غیر عامل در اداره و سازمان‌ها متبوع خویش هستند.

قیصربیگی در ادامه خواستار گزارش کار تمامی دستگاه های درگیر در کار پدافندغیرعامل استان در راستای اقدامات انجام داده درخصوص سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه پدافندغیرعامل شد و گفت: در تلاش هستیم که با کمک همه دستگاه های متولی موانع پیش روی اجرایی شدن این سیاست ها را از پیش رو برداریم و در اولین قدم نیازمند تبیین مفهوم پدافندغیرعامل اول در بین مردم و مسئولان هستیم.

وی یکی از مهمترین مولفه‌های اقتدار ملی را مشارکت و حضور مردم در صحنه‌ها عنوان کرد و گفت: در این حوزه بایست مشارکت مردم در امور پدافندغیرعامل را بکار گیریم و راهبرد اصلی ما در این بحث ابتدا آگاهی بخشی و تبیین اصول پدافند غیرعامل در بین مردم است که برای این مهم نیازمند کار رسانه ای قوی با کمک اصحاب رسانه و صدا و سیما هستیم.

وی افزود: لازمه بالا بردن مشارکت مردم در پدافندغیرعامل مسئولیت پذیری همگانی بوده و در این زمینه نیاز است ارگان ها، نهادها و دستگاه های مختلف استان، شهرستان و بخش در زمینه جلب مشارکت مردم در حوزه کاری خود با ما همکاری داشته باشند. 

سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل استان رئیس هر دستگاهی را مسئول پدافند غیرعامل در آن دستگاه خواند و گفت: مادامیکه استاندار بعنوان نماینده عالی دولت در استان رئیس شورای پدافندغیرعامل در استان است همین حس مسئولیت پذیری به صورت متناظر برای مسئولان دستگاه های اجرایی و غیر اجرایی، فرمانداران، بخشداران، شهرداران و دهیاران در حوزه کاری خود نیز وجود دارد که ما به دنبال احیای این ظرفیت مهم در استان هستیم.

وی با عنوان این مطلب که مهمترین وظیفه هر مسئولی ایمن سازی و حفاظت و صیانت از مجموعه و گروه هدف آن دستگاه است، گفت: مسئولیت پدافند غیرعامل در ذات هر مسئولیتی بوده و غیرقابل انکار است.

وی افزود: در این زمينه اتخاذ سیاست ها، راهبردها و ملزومات پدافندغیرعامل در ادارات حائز اهمیت است و هیچ مدیر و مسئولی به صرف اینکه اعتباری برای این کار در دسترس ندارد، نمی تواند نسب به اصول حیاتی و مهم این حوزه بی تفاوت باشد و البته ما این مسئولیت‌ها را در حوزه کاری مدیران دنبال خواهیم کرد! 

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است